Youtube Turn Off the Lights

Youtube videonun yanında bir çok öge içeriyor. Reklamlar, yorumlar, benzer videolar gibi alanlar izlediğiniz videodan uzaklaşıp dikkatinizin dağılmasına neden olabilir. Aslında bu bölümlerin olmamasını istemeyiz çünkü bize yardımcı olmaktalar. Sadece video izlerken bu bölümlerin biraz karartılıp dikkatimizi dağıtmayacak hale gelmesi iyi olabilirdi. İşte böyle düşünen kişiler için çok faydalı bir tarayıcı eklentisi bulunuyor.

Turn Off the Lights Youtube ışıklarını söndür

Eklentinin adı Turn Off the Lights yani ışıkları söndür. Siz video izlerken eklentinin tarayıcınıza yerleştirdiği butona tıkladığınızda videonun çevresindeki bölüm karartılıyor. Böylece video ön plana çıkarılmış oluyor. Aşağıdakine benzer bir görüntü oluşuyor.

Youtube gezintinizi daha eğlenceli hale getirecek bir eklenti. Işıkları kapatmak ve sayfayı karartmak için tek yapmanız gereken tarayıcıya yerleştirdiği butona tıklamak. Sonrasında eski haline getirmek için karartılmış bölgeye veya tarayıcı butonuna tekrar tıklayın. Bunun yerine Ctrl + Shift + L kısayol tuşlarından faydalanabilirsiniz.

En çok kullanılan video izleme sitesi Youtube olduğu için onun üzerinde durduk. Eklenti sadece Youtube değil Vimeo, Dailymotion, youku, Netflix, hulu platformlarında ve tüm sitelerdeki HTML5 ve Flash videolar destekleniyor.

Saydamlık ayarını belirlemek. video başladığında ekranın otomatik karartılması, video bittiğinde otomatik aydınlatılması gibi bir çok ayar için eklenti butonuna sağ tıklayıp Seçenekler bölümünü açın.

Eklenti şu tarayıcılarla sorunsuz olarak çalışır. Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari,  Internet Explorer, Opera, Maxthon  ve Yandex.

https://www.turnoffthelights.com/tr/browser.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla