Telefondan Siteleri Bilgisayar (Masaüstü) Görünümünde Açın

Benim ilk seçeneğim her zaman bilgisayar olmasına rağmen artık telefon ve tabletlerden de internete girmemiz kaçınılmaz. Herkesin bir akıllı telefonu olması, artan mobil bağlantı hızlarının da etkisiyle mobil kullanıcıların oranı hızla artıyor. Son araştırmalara göre web trafiğinin yarısından fazlasının cep telefonlarından geldiği görülmekte.

Sürekli artan mobil kullanıcı sayısıyla birlikte bir çok web sitesi bilgisayardan görüntülenen versiyonun yanında mobil ziyaretçilerini düşünerek sitelerinin mobil sürümlerini yayınlamakta. Sitelerin mobil versiyonları bilgisayar ekranına göre daha küçük olan telefon ve tablet ekranları düşünülerek hazırlanmaktadır. Mobil görünümde yazılar rahatça okuyabileceğimiz büyüklükte olurken masaüstü sitede yer alan bazı ögeler alınmayarak sayfanın daha hızlı yüklenmesi sağlanmaktadır. Bu nedenle telefondan internete bağlandığımız zaman siteler otomatik olarak mobil versiyonuyla açılmakta.

Android Telefonunuzdan Masaüstü Sitesi İsteyin

Mobil görünümde normal sitede yer alan bazı ögelerin yer almadığını söylemiştik. Öyle zamanlar oluyor ki sitelerin mobil versiyonu ihtiyacımızı karşılamayabiliyor. İhtiyacımız olan bir buton bir bağlantı mobil sürümde yer almayabiliyor. Böyle durumlarda sitelerin verdiği bağlantılara tıklayarak masaüstü görünümüne ulaşabilirsiniz. Bunun yanında tarayıcınızda yapacağınız küçük bir ayarlamayla siteleri bilgisayardaki gibi görüntüleyebilirsiniz.

Chrome Tarayıcıda Masaüstü Site Görüntüleyin

Telefonunuzda tarayıcı olarak Chrome tercih ediyorsanız sağ üstte yer alan menü butonuna tıklayarak menüyü açın ve Masaüstü sitesi iste seçeneğini işaretleyin. Yapmanız gerekenler bu kadar artık siteler bilgisayarda olduğu gibi görüntülenecektir.

Opera For Android ile Masaüstü Site Görüntüleyin

Telefonunuzda kullandığınız tarayıcı Opera ise sitelerin bilgisayar versiyonlarını şu şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Öncelikle menüden Çark ikonuna tıklayarak Ayarlar bölümünü açın. Burada yer alan User agent seçeneğine tıklayın ve Masaüstü seçeneğini işaretleyin.

Opera Mini için masaüstü görünüm özelliği bulunmuyor. Menülerini inceledim, karıştırdım, gelişmiş ayarlamalarına baktım ama şu anki sürümünde bu şekilde bir özellik sunulmamış durumda.

Firefox ile Telefondan Masaüstü Sitesi Görüntüleyin

Eğer tarayıcınız Firefox ise aynı Chrome’da olduğu gibi menüden Masaüstü sitesini iste seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Dolphin Tarayıcı ile Masaüstü Görünümü

Eğer Dolphin tarayıcı kullanıyorsanız uygulamanın menüsünü açıp Masaüstü ikonuna tıklamanız web sitelerinin bilgisayar versiyonunu görüntülemenizi sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla