WhatsApp Resimleri Kalite Kaybı Olmadan Gönderin

Whatsapp günümüzde dünyanın her köşesinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan en popüler mesajlaşma programlarından bir tanesi. Ülkemizde de Whatsapp kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar az. Whatsapp mesajlaşmanın yanında fotoğraf göndermek için de kullanabileceğiniz en pratik uygulama olduğunun söyleyebiliriz.

WhatsApp ile Fotoğrafları Orijinal Haliyle Kaliteli Gönderin

Bir toplantıda, özel bir günde bir araya geldiğimizde o günün anısına fotoğraflar çekeriz mutlaka. Çok sayıda kişiden genellikle telefonunun kamerası en iyi olan kişi fotoğraf çekme görevini üzerine alır. Sonrasında elbetteki bu fotoğrafların diğerlerine ulaştırılması gerekecektir. Bu iş için Whatsapp en pratik ve mantıklı yöntem elbette. Fakat şöyle bir durum var Whatsapp ile gönderilen fotoğrafların hem boyutu ve doğal olarak kalitesi oldukça düşüyor. Gönderilen fotoğraf orijinaline göre kalitesi ve boyutu düşmüş bir şekilde karşı tarafa ulaşıyor.

Whatsapp Resim Kalitesini Düşürmesin

Eğer gönderdiğiniz fotoğrafın kalitesinin düşmeden karşı tarafa ulaşmasını istiyorsanız bunun bir yolu bulunmakta. Konuşma sırasında göndermek istediğiniz resmi medya olarak değilde Belge olarak gönderdiğinizde fotoğrafta herhangi bir boyut küçültme işlemi yapılmayacak ve görüntü kalitesi azalmayacaktır. Çektiğiniz fotoğraf aynı çözünürlükte karşı tarafa ulaştırılacaktır.

Whatsapp Resim Boyutunu Küçültmesin

Öncelikle resim göndermek istediğiniz kişiyle konuşmayı başlatarak ardından dosya eklemek/göndermek için kullandığımız ataç simgesine tıklayın. Açılan seçeneklerden Kamera ya da Galeri yerine en başta yer alan Belge seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Sonrasında belgelerinizin yer aldığı bölüm açılacaktır. Yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere bu alanda her hangi bir resim dosyası yok benim telefonumda sadece PDF dosyaları bulunmakta. Bu nedenle başka dizinlere bakmam gerekiyor. Eğer göndermek istediğiniz resim burada yer almıyorsa üstte yer alan Diğer belgelere gözat… bağlantısına tıklayın.  Telefonunuzda resmi bularak seçin.

Evet resmi bulup seçtiğim takdirde resim ilgili kişiye gönderilsin mi? şeklinde bir soruyla karşılaşıyoruz. Bunu onayladığınız takdirde ilgili fotoğraf karşı tarafa orijinal haliyle bir boyut küçültme yapılmadan gönderilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla