Windows 10 Klasörleri Renklendirin

Bilgisayarımızda dosyalarımızı türlerine göre klasörlere ayırarak depolamaktayız. Zamanla çoğalan bu dosya ve klasörlerin arasında kaybolmamak ve daha düzenli bir kullanım imkanına sahip olmak için geliştirilmiş uygulamalardan yararlanmak akıllıca olacaktır. Klasörlerinizi birbirinden ayırmanızı kolaylaştıracak iki farklı programı paylaşacağım.

Windows Klasörlerini Renklendirin

İlk programımız olan Folder Colorizer sayesinde klasörlerinizin ikonlarını sunulan farklı renklerden birine çevirebilirsiniz. Ücretsiz olan programın kurulum aşamasında ek program kurulumunu önlemek için sözleşme kabulünden sonraki aşamada Try CleanMyPC for Free yazan kutucuğun işaretini kaldırmayı unutmayın. Program Windows XP’den Windows 10’a kadar Windows sürümlerinin tamamıyla uyumlu olarak çalışabilmekte.

FolderICO

İkinci programımız olan FolderICO diğerine göre biraz daha kapsamlı bir yazılım. Klasörlere sağ tıkladığınızda görebileceğiniz Change Folder Icon seçeneğini kullanarak, klasörleri renklendirme işleminin yanında farklı ikonlar ekleyerek sınıflandırma işlemi yapabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla