Windows İçin Hatırlatıcı Program

Zihnimizi meşgul eden şeyler çoğaldığında unutma kaçınılmaz olabiliyor. Yapmanız gereken önemli ve unutmamanız gereken işler bulunuyorsa bir hatırlatma programı kullanmanız iyi olacaktır. Bu sayede hiçbir şeyi unutmaz ve tam zamanında yapabilirsiniz.

Remindme Windows ile kullanabileceğiniz ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir hatırlatıcı programıdır. Programı uzun vadeli yapılacaklar haricinde kısa süreli hatırlatıcı olarak da kullanabilirsiniz.

Programın kurulum aşamasında bilinmeyen yayıncı şeklinde Windows uyarısı görebilirsin Yine de çalıştır diyerek o uyarıyı atlayın.

Program oldukça şık ve kullanışlı bir arayüze sahip. Yeni bir hatırlatıcı oluşturmak için NEW REMINDER butonuna tıklayın.

Yeni bir hatırlatma oluştururken buna bir isim vermeniz gerekiyor. Sonrasında bir uyarı sesi ekleyin, tarih ve saati belirleyin. Hatırlatıcı mesajını alt tarafta yer alan kutuya yazın. Ayrıca hatırlatma işlemini Set date(s) seçiliyse sadece belirlediğiz zamanda gerçekleşecektir. Bunun günlük (daily) haftalık (weekdays) aylık (montly) tekrarlanmasını tercih edebilirsiniz.

Belirlediğiniz zaman geldiğinde alarm sesiyle beraber hatırlatıcı görüntülenecektir. Alarm sesi çalması ve diğer pencerelerin üstünde görüntülenmesi sayesinde onu farketmemenizin mümkün olmadığını söyleyebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla