Word Kelime Sayısı Öğrenme Nasıl Yapılır

Üzerinde çalıştığınız yazıya bağlı olarak ulaşmanız gereken bir kelime sayısı olabilir. Microsoft Word ile kaç kelime yazmış olduğunuzu öğrenebilirsiniz. İsterseniz Word belgenizin tamamında yer alan sözcük sayısını isterseniz belirlediğiniz bölümün sözcük sayısını öğrenebilirsiniz.

Tüm Word belgesinin kelime sayısını öğrenmenin en kolay yolu durum çubuğunu kontrol etmektir. Durum çubuğunun sol alt kısmında sözcük sayısı yer almaktadır. Kaç kelime yazmış olduğunuzu böylelikle öğrenebilirsiniz.

Eğer sözcük sayısını durum çubuğunda göremiyorsanız durum çubuğuna sağ tıklayın ve menüden Sözcük Sayısı seçeneğine tıklayarak aktifleştirin. Sözcük sayısı göstermeyi buradan açıp kapatabilirsiniz.

Sözcük sayısını görmenin bir başka yolu daha bulunuyor. Word’ün üst menüsünde yer alan Gözden geçir başlığı altındaki Sözcük sayısı seçeneği. Bu seçenek sayesinde karakter sayısını paragraf sayısını ve satır sayısını da öğrenebilirsiniz.

Bütün belgenin değil sadece istediğiniz kısmın kelime sayısını bulmak istiyorsanız sözcük sayısını bulmak istediğiniz kısmı seçmeniz gerekiyor. Fareyi kullanarak seçtiğiniz bölümün sözcük sayısını yukarıdaki yöntemlerle aynı şekilde öğrenmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla