Çok Sayıda URL Açma Eklentisi

Bazen aynı anda çok sayıda web adresini açmak isteyebilirsiniz. Örneğin günlük olarak takip ettiğiniz çok sayıda haber sitesi var ve bunları tek seferde açmak istiyorsunuz. Elinizde çok sayıda link yer alan bir liste var ve bu linklerin tamamını tarayıcınızda görüntülemek istiyorsunuz. Bunun gibi durumlarda yazıdaki çoklu URL açma araçları sayesinde elinizde adresi bulunan bütün web sayfalarını tek seferde açabilirsiniz.

Open Multiple URLs (Chrome ve Firefox eklentisi)

Öncelikle Google chrome ve Firefox kullananların bu işi nasıl yapabileceklerine değinelim. Tek seferde çok sayıda bağlantıyı açabilmeniz için geliştirilmiş bir eklenti bulunuyor. Eklentinin adı Open Multiple URLs

Google Chrome için : Open Multiple URLs

Firefox için : Open Multiple URLs

Google Chrome için eklentiyi kurduktan sonra listeye açmak istediğiniz bağlantıların tamamını alt alta girin ve Open URLs butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar. Firefox için de aynı şekilde bağlantıları listeye yazıp çoklu url açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Farklı Tarayıcılarda Çoklu URL Açma

Chrome ve Firefox dışındaki bir tarayıcı kullanıyorsanız ya da bu iş için eklenti yüklemek istemiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Aynı anda çok sayıda web sayfasını açmak için programsız yöntem şu şekilde :

Multiple URL Opener adlı web sitesinde yer alan listeye açmak istediğiniz adreslerin tamamını yazın ve Open Multiple URLs butonuna tıklayın. Muhtemelen tarayıcınız uyarı verecektir adres çubuğunda yer alan bu engelleme uyarısına tıklayın. ve https://www.websiteplanet.com sitesindeki pop-up’lara ve yönlendirmelere her zaman izin ver seçeneğini işaretleyip Bitti butonuna tıklayın.

Alternatif olarak bu web sayfasıyla şekilde çalışan bir diğer sayfa için https://www.openmultipleurl.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla