Windows 11 Fare İşaretçisinin Rengini ve Boyutunu Değiştirme

Boyutu ve rengi nedeniyle bilgisayar ekranınızda fare işaretçisini takip etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Fare imlecinin boyutunu veya rengini değiştirmek istiyorsanız bunu Windows 11 de kolayca yapabilirsiniz. Windows ayarlar uygulamasında mouse işaretçisinin rengini ve boyutunu belirleyebileceğiniz bir bölüm bulunmaktadır. Şimdi bunu nasıl yapacağımıza detaylı olarak bakalım.

Öncelikle Windows tuşu + I kısayol tuşlarını kullanarak Windows 11 ayarlar bölümünü açın. Sol bölümden Erişilebilirlik seçeneğine tıklayın. Sağ kısımda yer alan seçeneklerden Fare işaretçisi ve dokunma seçeneğine tıklayın.

Bu bölümde Fare işaretçisi stili bölümünden fare işaretçisinin rengini belirleyebilirsiniz. Sunulan seçenekler siyah, ters çevrilmiş ve özel şeklindedir. En sağda yer alan özel seçeneğini kullanarak size sunulan renklerden birini seçebileceğiniz gibi renk karıştırıcı aracını kullanarak tamamen sizin seçeceğiniz bir renkte olmasını da sağlayabilirsiniz.

Fare imlecinin boyutunu değiştirmek için ise Boyut bölümünde yer alan aracı sağa doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Windows 11 fare imlecinin rengini ve boyutunu değiştirmek işte bu kadar kolay. Fare işaretçisini eski haline döndürmek isterseniz yaptığınız değişiklikleri geri almanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla