Silinen, Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Halen günümüzde en çok kullanılan sosyal platformlar arasında Facebook yer almaktadır. Her geçen üye sayısını arttıran sosyal medya devi, bir yandan kullanıcı sayısını arttırmaya çalışırken bir yandan bu kullanıcılara en iyi hizmeti sunmaya çalışıyor. Ayrıca kullanıcıların haklarını ve bilgilerini de en iyi şekilde korumaya çalışan şirket, yaşanan dolandırıcılık olayları nedeniyle kullanıcıların mağdur olmaması için özel kontrol mekanizması geliştirdi. Facebook bu mekanizma sayesinde şüpheli bulduğu hesabı kapatabiliyor.

Bu tarz uygulamalarda suçsuzun da bazen suçlu duruma düşeceğine ve mağdur konuma gelebileceğini bildiği için, bazı üyelerin hesaplarını açtırmaları için açık kapı bırakıyor. Durum böyle olunca akıllara  “Kapattığım Facebook hesabımı nasıl geri alabilirim?, Eski hesabıma yeniden ulaşabilir miyim?” gibi sorular gelmekte. Bizde bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için kapatılan Facebook hesabı nasıl açılır , dondurulan facebook hesabı nasıl açılır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Facebook Tarafından Kapatılan Hesabımı Nasıl Açabilirim?

Facebook kurallarını ihlal eden hesapları herhangi bir izin almadan kapatma yetkisine sahip. Ama bu asla geri alınmayacak bir durum olduğu manasını taşımıyor. Şirket kullanıcının hesabını kapattıktan sonra hesabını tekrar açabilmesi için imkan veriyor. Bu sayede haksız yere hesabınız kapatıldıysa tekrardan geri alma şansınız bulunuyor. Nasıl açılabilirim sorusuna cevap vermeden önce hesabınızın kapanmasına neden olacak maddeler şu şekilde;

 • Ahlaka aykırı davranışlar
 • Farklı Facebook kullanıcılarından gelen şikayetler
 • Sahte isim ile açılan hesaplar
 • Facebook üzerinden zararlı paylaşımlarda bulunmak
 • Yasaklı içerikler paylaşmak

Facebook Yardım Merkezi Üzerinden Hesap Açma

Eğer ki hesabınız uygunsuz paylaşımlar ve kural dışı nedeniyle kapatıldıysa Facebook yardım merkezini kullanarak bu karara itirazda bulunabilirsiniz.

kapatılan Facebook hesabı nasıl açılır

 • İlk öncelikle bu linke giriş yapıyoruz.  Yukarıda ki gibi bir ekranla karşılaşacağız.
 • Bu panel üzerinden gerekli bilgileri doldurarak Facebook yetkililerine ulaşabilirsiniz. Bu sayede hesabınızı tekrar alabilirsiniz. Kimliğinizi paylaşmanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü yetkililere daha inandırıcı olur ve hesabınızın açılmasını kolaylaştırırsınız.
 • Siz burada bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra bilgileriniz incelenecek ve yetkililer tarafından size mail ile bir geri dönüş gerçekleştirilecek.

E-posta Yoluyla Hesap Açma

Eğer ki  yanlışlıkla Facebook hesabını sildiyseniz ve “Silinen Facebook hesabı geri alınır mı?  diye kendi kendinize soru soruyorsanız Facebook yetkililerine e-posta atarak hesabınızı açtırmanız mümkün. Bu yöntemi uygunsuz içerik sebebiyle  kapatılan hesabınızı açmak için de kullanabilirsiniz.

 • disabled@facebook.com
 • appeals@facebook.com
 • info@facebook.com

Yukarı da vermiş olduğumuz mailere durumunuzu izah eden bir e-posta atmanız yeterli olacaktır. Bu mailden sonra size belli bir süre sonra geri dönüş olacaktır. Bazen bir geri dönüş olmayabiliyor yoğunluktan dolayı. Böyle bir durumda tekrardan mail atmanız gerekebilir. Bu şekilde kapatılan facebook hesabınızı açabilirsiniz.

Dondurulan hesabı açmak için yeniden bilgileriniz ile Facebook adresinize girmeniz yeterli olacaktır. Eğer ki dondurduğunuz hesabın bilgilerinizi bilmiyorsanız yukarı da ki yöntemleri deneyip, derdinizi anlatmanız gerekmektedir.

 

 

 

Yorumlar

 1. Abdulcebbar bağuç

  Bir yil önce dondurulmuş hesabımı açmak istiyorum. Lütfen yardımcı olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla