Windows Dosya Gezginine Sekme Ekleme

Windows Dosya Gezgini her yeni Windows sürümüyle birlikte bazı yeniliklerle birlikte geliyor. Fakat bu yeniliklerin içinde sekmeler yer almadı. Kullandığımız bütün tarayıcılar sekmeli çalışma özelliği ile birlikte geliyor. Dosya gezgininde neden sekme yer almasın. Bu iş için üretilmiş bir program bulunuyor.

Clover adlı program sayesinde Windows dosya gezgini arayüzünü sekmeli hale getirebilirsiniz. Böylece çok sayıda pencere ile çalışırken daha pratik bir şekilde pencereler arasında geçiş yapmanız mümkün olur. Program Windows XP, 7, 8 ve 10 ile uyumlu olarak çalışabiliyor.

Kurulumun ardından dosya gezgininin sekmeli bir hale geçtiğini göreceksiniz. Yeni bir sekme açmak içim Ctrl + T kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz. Açık olan sekmeyi kapatmak isterseniz Ctrl + W kısayol tuşlarından yardım alabilirsiniz.

Sekmelerin hemen altında bookmarks bar (favori araç çubuğu) bulunuyor. Eğer sık kullandığınız bir klasörü, dizini buraya eklemek isterseniz araç çubuğu üzerinde sağ tıklayarak Add bookmarks seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

back to top
Araç çubuğuna atla